• 0 282 226 61 93
  • info@tbngltd.com

Hakkımızda

Hakkımızda

TBNG, Türkiye’nin enerji sektöründe öncü bir rol oynayan, özel sektörün en büyük doğal gaz şirketidir. 1983 yılında Mehmet Ayhan Demirsu tarafından kurulan şirket, Trakya Havzası’nda yerli ve milli kaynakları kullanarak ülke ekonomisine değer katma vizyonuyla faaliyet göstermektedir.

40 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan TBNG, bugüne kadar 3,5 milyar metreküp doğal gaz üretimi ile Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz üreticisi olma unvanını korumaktadır. Şirket, Trakya bölgesindeki sanayi müşterilerine temiz ve yerli doğal gaz sağlamak amacıyla, günlük 1.500.000 m³ kapasiteli modern işletme tesisleri ve geniş iletim altyapısıyla hizmet vermektedir.

TBNG’nin stratejisi, büyük potansiyel taşıyan doğal gaz ve petrol arama ve üretim ruhsatlarına yatırım yaparak, yerli üretimi artırmak ve böylece Türkiye ekonomisine sürdürülebilir katkılar sunmaktır. Bu strateji, şirketin 18 üretim sahası ve 100’den fazla doğal gaz üretim kuyusu ile oluşturduğu geniş portföyüyle desteklenmektedir.

TBNG, tüm operasyonlarını yürütürken İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve yasal mevzuat gerekliliklerine büyük önem vermektedir. Bu alanlarda belirlenen standartları aşarak, sürdürülebilir bir çevre ve güvenli çalışma koşulları sağlama konusunda öncü bir yaklaşım sergilemektedir.